• top1
  • top2
  • top3
Szkolenia
Informacja
Biznesplan
Projekty unijne
Rekrutacja i Selekcja
Zatrudnianie niepełnosprawnych
Ochrona środowiska
Arbitraż i Mediacja
Eksport
Ochrona danych osobowych
Legalizacja dokumentów
Targi
Wynajem sali szkoleniowej
Pożyczki i poręczenia
PromocjaPobierz ofertę

Serwis używa cookies aby zapamiętać otwartą sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Serwis nie zapisuje ciasteczek do profilowania reklam lub śledzenia użytkownika.
Uczestniczymy w projekcie "Centra Arbitrażu i Mediacji"Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, nawiązując do wieloletnich tradycji arbitrażu w naszym regionie, wraz z prawie 20 regionalnymi partnerami, w tym z Regionalną Izbą Przemysłowo-Handlową w Lesznie podpisała 24 sierpnia 2014 r. akt erekcyjny utworzenia Wielkopolskiego Centrum Arbitrażu i Mediacji. Organizacja CAiM oraz promocja takiej drogi rozwiązywania sporów w biznesie to element zakrojonego na szeroką skalę projektu realizowanego przez Ministerstwo Gospodarki (www.caim.gov.pl).

W ramach przedsięwzięcia, w 6 wybranych miastach kraju, powołane zostały nowoczesne Centra Arbitrażu i Mediacji. Skupiają się one na prowadzeniu arbitrażu i mediacji pozasądowej, z możliwością mediacji sądowej. Mają one zajmować się przede wszystkim sporami między przedsiębiorcami, z możliwością mediacji i arbitrażu z administracją publiczną. Ośrodki mogą być wykorzystywane także do mediacji i arbitrażu konsumenckiego.

Realizatorom projektu zależy na tym, by ułatwić polskiemu biznesowi oraz konsumentom dostęp do możliwości szybkiego i niskokosztowego rozstrzygania sporów. Dzięki temu poprawić się mają warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a także nastąpić ma odciążenie sądów powszechnych i skrócenie czasu trwających w nich postępowań. Co ważne, w ramach programu opracowane zostaną jednolite standardy mediacji na poziomie ogólnokrajowym. Kolejną korzyścią płynącą z projektu będzie także integracja organizacji pozarządowych działających na rzecz polskich przedsiębiorców. Dla sektora MSP kluczową korzyścią może być oszczędność środków finansowych i czasu, które do tej pory firmy poświęcały na rozwiązywanie sporów.

O PROJEKCIE
AKTUALNOŚCI CAiM
CZYM JEST ARBITRAŻ
CZYM JEST MEDIACJA
MATERIAŁY i DOKUMENTY DO POBRANIA
MEDIATORZY CAiM
STUDIUM PRZYPADKÓW

PWSZ

Oferta dla członków
Baza firm członkowskich
Przystąp do RIPH (deklaracja on-line)